Krono-plast banner mix výrobkov

Spoločnosť Krono-Plast – váš partner pre moderné strešné doplnky

  • 01. 04. 2024
  • Dodávatelia

Spoločnosť Krono-Plast je vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam, dôrazu na kvalitu, inovácie a široké portfólio produktov lídrom v oblasti spracovania plastov a výroby strešných doplnkov. Jej produkty sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou, presným prispôsobením strešnej krytine, tesnosťou a použitím vysokokvalitných materiálov.

História a súčasnosť spoločnosti Krono-Plast

Spoločnosť Krono-Plast vznikla v roku 2010 v poľskom meste Kłobuck. Bol to výsledok spojenia skúseností v oblasti spracovania plastov a predaja a montáže strešných krytín. Od samého začiatku sa špecializovala na výrobu strešných doplnkov, ako sú ventilačné hlavice, kryty a strešné priechodky. Produkty sa od začiatku vytvárali s dôrazom na jednoduchú inštaláciu, presné prispôsobenie strešnej krytine, tesnosť a vysokokvalitné materiály.

Počas 12 rokov pôsobenia sa spoločnosť Krono-Plast zamerala na udržanie vysokého štandardu svojich produktov. Optimálne ich prispôsobuje neustále sa rozvíjajúcemu sektoru striech. Vďaka premysleným investíciám dnes Krono-Plast disponuje  4000 m2 výrobných a skladových priestorov. Tie vybavili modernými strojmi na spracovanie plastov, ale aj tlakovou zlievarňou hliníka s práškovou lakovňou a vlastnou nástrojárňou „Zaborowski“, ktorá vyrába vstrekovacie a odlievacie formy.

Kronoplast výrobná hala
logo KRONO-PLAST

Široké portfólio produktov Krono-Plast

Krono-Plast ponúka široké portfólio produktov. Medzi ne patria rady ventilačných hlavíc z kvalitného polypropylénového materiáluEcoline Premium, Rotoline, Rotoline-S, Sidevent, Smartline a Hivent. Tieto hlavice prispôsobujú väčšine strešných krytín. Či už ide o hladké krytiny ako sú šindle, cez plechové krytiny, až po betónové a keramické škridly.

Krono-plast ventilačné hlavice mix

Spoločnosť Krono-Plast ako jediná vyrába vetracie a sanitárne hlavice a ďalšie príslušenstvo pre keramické škridly z hliníkovej zliatiny s hrúbkou steny 3,5 mm. Produktové rady Alu Vent, Alu Sanitar a Alu Roto sa na rozdiel od podobných výrobkov z keramiky vyznačujú vysokou kvalitou spracovania, odolnosťou, jednoduchou montážou a zodpovedajúcimi technickými vlastnosťami. Práškové lakovanie týchto výrobkov zaručuje farebné zladenie so strešnou krytinou.

Krono-Plast tiež ponúka rad produktov Flatline Regular, ktoré sa používajú na ukončenie vetracích kanálov vedených systémom z tvárnic. Ventilačné kryty Flatline Basic a Flatline Roto sú určené pre keramické tvárnice s priemerom 150 mm alebo prierezom 14×14 cm.

Kvalita a certifikácia

Všetky ventilačné hlavice Krono-Plast majú Národné technické posúdenie ITB. Vďaka tomu je možné ich použiť na odvetranie sanitárnych miestností (priemer 125 mm) ako aj na odvetranie úžitkových miestností (priemer 150 mm). Toto posúdenie je dôkazom vysokej kvality a spoľahlivosti produktov Krono-Plast.

Doplnkové príslušenstvo

Okrem ventilačných hlavíc vyrába spoločnosť Krono-Plast aj množstvo doplnkového príslušenstva. Medzi ne patria pripojovacie rúry a redukcie Kronoflex, kompatibilné s ventilačnými hlavicami, či kondenzátory s ventilátorom vo vnútri alebo bez. Tieto produkty sa jednoducho inštalujú kliknutím.

V sortimente doplnkov Krono-Plast nájdete aj hroty proti vtákom, vyrovnávacie kliny, dištančné podložky, lapače nečistôt, či priechody stabilizujúce a utesňujúce otvor v membráne.

Krono-plast doplnkové príslušenstvo mix produktov

Významnú pozíciu v sortimente Krono-Plast majú strešné priechodky. Sú ideálne pre aplikácie ako sú solárne systémy, fotovoltické systémy, antény či iné technologické inštalácie na strechách. Efektívne a bezpečne prevádzajú káble od rôznych zariadení cez strešné konštrukcie. Súčasťou kompletu strešných priechodiek a ventilačných hlavíc je podstavec. Rozsiahla škála podstavcov umožňuje montáž hlavíc a priechodiek na takmer akýkoľvek typ strešnej krytiny

Strešné priechodky - prechodky na kabel

Spoločnosť Krono-Plast je vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam, dôrazu na kvalitu, inovácie a široké portfólio produktov lídrom v oblasti spracovania plastov a výroby strešných doplnkov. Jej produkty sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou, presným prispôsobením strešnej krytine, tesnosťou a použitím vysokokvalitných materiálov. S produktmi Krono-Plast získajú zákazníci spoľahlivé a odolné riešenia pre svoje strechy, ktoré sú zárukou dlhoročnej funkčnosti a estetickej hodnoty.