Tekuté hydroizolácie

Tekuté hydroizolácie zabezpečujú ochranu strešných konštrukcií pred negatívnymi účinkami vody a vlhkosti. Je nevyhnutné vyberať ich a správne aplikovať tak, aby sa zabezpečila dlhodobá udržateľnosť a funkčnosť stavieb. V rámci tekutých hydroizolačných systémov sa často využívajú čističe, primery, tekuté hydroizolácie a hydroizolačné rúno. Tieto produkty spoločne tvoria efektívnu bariéru proti vode.

V tejto kategórii nájdete kvalitné produkty od nemeckej firmy Bauder. Tekutá hydroizolácia sa skladá zo 4 krokov. Prvým z nich je nanesenie Bauder LIQUITEC čističa na povrch. Čističe slúžia na odstránenie nečistôt, mastnoty, prachu a iných látok, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť priľnavosť hydroizolačných materiálov k podkladu.

Druhý krok spočíva v aplikovaní penetračného náteru, známeho ako PRIMER. Jeho hlavnou úlohou je zlepšiť priľnavosť medzi hydroizolačnou vrstvou a podkladom. Primer penetruje do povrchu, zvyšuje jeho kohezívne vlastnosti a pripravuje ho na aplikáciu hydroizolačného materiálu.

Ďalším krokom je nanesenie samotnej tekutej hydroizolácie. Ponúkame Bauder LIQUITEC PU, ktorá umožňuje bezpečné a jednoduché utesnenie komplikovaných priechodov a napojení na streche a iných miestach. Táto tekutá hydroizolácia vyrobená na báze polyuretánu sa výborne hodí na spojenie plošne položených hydroizolačných pásov (asfalt alebo plast) s rôznymi prienikmi a napojeniami.

Na pripravený a suchý podklad sa najprv aplikuje vrstva tekutej hydroizolácie Bauder LIQUITEC PU. Potom, bezprostredne po tejto aplikácii, sa do nej vkladá polyesterové rúno Bauder LIQUITEC PV 165. Na zabezpečenie dokonalého pokrytia rúna sa následne ihneď nanáša ďalšia vrstva Bauder LIQUITEC PU.

Využitím týchto komponentov v rámci hydroizolačného systému sa dosahuje významná ochrana pred vodou a vlhkosťou. Navyše, dôkladná príprava podkladu, výber materiálov vysokej kvality a ich odborné nanášanie predstavujú základné piliere úspešnej realizácie hydroizolácie.

Čítať viac
Filtrácia
Balenie
Merná jednotka
Výrobca
Výrobok
Cena
Zrušiť filter
Názov produktu
Cena
Dostupnosť
1 – 4 z 4 produktov