Hliníkové plechy LAMINA eshop

Hliníkové plechy

Hliníkový plech je materiál, ktorý sa vyznačuje množstvom výhodných vlastností, vďaka ktorým nachádza široké využitie v stavebníctve. Hliník sa bežne uprednostňuje v prípadoch, keď je prioritou redukcia hmotnosti, pretože jeho nízka hmotnosť významne znižuje celkovú váhu konštrukcií a produktov.

Súčasne je tento prvok známy svojou mäkkosťou, ktorá mu však nebráni v tom, aby poskytoval vysokú odolnosť voči korózii. Z hľadiska mechanických vlastností majú tieto plechy dobrú tvárnosť, čo umožňuje ich ľahké ohýbanie, rezanie, vŕtanie a iné formy spracovania.

V stavebníctve sú hliníkové plechy využívané ako strešné krytiny, doplnky striech, v obkladoch a nosných konštrukciách stien, pri opláštení tepelných izolácií, a tiež ako parapety, kde ich vlastnosti pridávajú hodnotu vzhľadu a funkčnosti budov. Výhodou hliníkových plechov je aj ich recyklovateľnosť, čo znižuje ich ekologickú stopu a podporuje udržateľnosť výrobných procesov.

Pri aplikácii hliníkových materiálov potrebujeme zabezpečiť ochranu pred galvanickou koróziou. Preto by sa hliníkové plechy mali spájať prednostne s materiálmi z hliníka a jeho zliatin alebo s oceľou.

Plech môže byť v úprave prírodný hliník alebo vo variante farebný hliník. V našom e-shope ponúkame hliníkové zvitky a tabule s lakovaným povrchom vo farbách RAL 8017, 9006 a 9010.

Čítať viac
Filtrácia
Dĺžka
Farba
Hrúbka
Merná jednotka
Šírka
Výrobok
Cena
Zrušiť filter
Názov produktu
Cena
Dostupnosť
1 – 12 z 12 produktov