Lakoplastované plechy

Lakoplastované plechy alebo známe aj ako farebné pozinkované plechy, predstavujú moderný a vysoko funkčný materiál. Sú to oceľové plechy, ktoré sú obojstranne pozinkované a následne pokryté vrstvou laku na báze polyesteru. Tento proces nielenže zvýši estetický vzhľad plechu, ale zároveň výrazne predĺži jeho životnosť a odolnosť proti korózii, mechanickému poškodeniu a poveternostným vplyvom. Pozinkovaný plech poskytuje základnú ochranu proti korózii, ktorú dopĺňajú ďalšie vrstvy ochranných a dekoratívnych náterov. Pasivácia zinku chráni plech pred koróziou a základný lak – PRIMER zlepšuje priľnavosť a odolnosť finálnej farby. PRIMER slúži aj ako medzivrstva, ktorá vyrovnáva drobné nerovnosti na povrchu plechu a zlepšuje celkovú odolnosť materiálu.

Finálnym stupňom povrchovej úpravy je aplikácia lakoplastovej vrstvy. Polyesterové živice v náteroch zaručia vysokú odolnosť proti UV žiareniu, teplotným výkyvom a chemikáliám. Polyesterový náter ponúka širokú paletu stabilných farieb odolných proti vyblednutiu, vhodných pre rôzne architektonické štýly. Lakoplastované plechy ponúkajú cenovú dostupnosť, jednoduchú montáž a nízku potrebu údržby. Dalšou výhodou je dlhá životnosť, ktorá môže presiahnuť 40 rokov. S možnosťou výberu z rôznych povrchových úprav a farebných prevedení, si môžu zákazníci prispôsobiť materiál presne podľa svojich potrieb.

Na sklade držíme štandardné rozmery tabuľového, zvitkového farebného pozinkovaného plechu a oplechovania. Vybrať si môžete z 3 povrchových úprav v rôznych farebných prevedeniach.

Povrchová úprava STANDARD je najčastejšie používaná úprava s dobrým pomerom ceny a kvality so zárukou 10 rokov. Patrí medzi základné náterové systémy s povrchovou hrúbkou 25 mikrónov.

Ďalšou úpravou je ELEGANZ, ktorá je najvyhľadávanejším materiálom pre plechovú strechu. Jej povrchovú úpravu tvorí vrstva polyesteru v hrúbke 25 mikrónov obohatená textúrou čo dodáva krytine moderný matný vzhľad. Navyše sa materiál zvýšenou farebnou stálosťou so zárukou 15 rokov.

Poslednou povrchovou úpravou je úprava STRONG. Má hrúbku až 50 mikrónov a zabezpečuje vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Vynikajúca kvalita so zárukou 30 rokov.

Čítať viac

Vyberte si povrchovú úpravu lakoplastovaných plechov:

 

Filtrácia
Dĺžka
Farba
Hrúbka
Merná jednotka
Povrchová úprava
Šírka
Výrobca
Výrobok
Cena
Zrušiť filter
Názov produktu
Cena
Dostupnosť
1 – 12 z 40 produktov
  • 1 / 4