Plochá strecha na nej umelohmotné strešné fólie Bauder - fólia na strechu FPO-TPO-PVC

Umelohmotné fólie

Umelohmotné fólie sa používajú na hydroizoláciu plochých  strešných konštrukcií, najmä pre ľahké priemyselné a halové strechy. Môžeme ich rozdeliť na FPO/TPO fólie a PVC fólie. V praxi sa FPO a TPO fólie často považujú za dva rôzne druhy strešných fólií, ale v skutočnosti ide o rovnaké produkty. Nie je medzi nimi žiadny chemický rozdiel. Čo vlastne znamenajú názvy FPO a TPO. Skratka FPO je v nemeckom jazyku skratka slov „flexible polyolefine“. Skratka TPO znamená to isté, ale v anglickom jazyku „thermo plastic olefines”. V slovenskom jazyku sú to termoplastické olefíny.

Syntetické fólie na strechu FPO/TPO  neobsahujú PVC, plastifikačné prísady a zmäkčovadlá, čo je  ich výhodou oproti PVC fóliám. Nedochádza k vyprchávaniu zmäkčovadiel a vytvrdzovaniu. Vďaka tomu si zachovávajú svoju pružnosť a nie sú zdraviu škodlivé. Cenovo sú porovnateľné s PVC fóliami, ale majú 2-krát takú životnosť ako PVC fólie.

Dôležitým aspektom pri výbere fólie na strechu je jej kvalita. V našej nájdete kvalitné umelohmotné fólie od nemeckého výrobcu Bauder. Bauder je jeden z 3 najväčších výrobcov hydroizolácie a tepelnej izolácie v Európe. Naša spoločnosť LAMINA PREŠOV je zastupiteľom spoločnosti Bauder na Slovensku. Spolu s obchodno-technickými zástupcami firmy Bauder vám individuálne navrhneme to najvhodnejšie systémové riešenie pre akýkoľvek druh strechy.

Objednané produkty, ktoré nedržíme na našom sklade, vám doručíme z externého skladu Bauder zvyčajne do 7 pracovných dní. Pri produktoch na DOPYT nás prosím kontaktujte. Pri odbere väčších množstiev nás kontaktujte pre individuálnu cenovú ponuku a prepravné podmienky.

Vyberte si z našej ponuky umelohmotných fólií Bauder: FPO/TPO fólie BauderTHERMOPLAN, BauderTHERMOFIN a PVC fólie BauderTHERMOFOL

Prehľad všetkých výrobkov Bauder pre ploché strechy nájdete v katalógu Bauder.

Čítať viac
Filtrácia
Balenie
Farba
Hrúbka
Merná jednotka
Šírka
Výrobca
Výrobok
Cena
Zrušiť filter
Názov produktu
Cena
Dostupnosť
1 – 12 z 12 produktov