Medené plechy

Medený plech zaujme najmä vďaka svojej charakteristickej farebnosti a výraznej odolnosti proti korózii. Taktiež aj pre jeho mechanické vlastnosti a tepelnú a elektrickú vodivosť. Tento pružný a ľahko formovateľný materiál nájde uplatnenie v mnohých oblastiach stavebníctva. Meď sa osvedčuje už celé stáročia, je známa svojou dlhou životnosťou, ľahkou spracovateľnosťou a harmonickým zladením s ostatnými stavebnými materiálmi.

Medený plech sa často používa na strešné krytiny vďaka svojej odolnosti a vytváraniu ochrannej patiny, ktorá zvyšuje jeho estetickú hodnotu. Patina je známa svojou zelenou farbou a funguje ako prirodzená ochranná vrstva, ktorá zabraňuje ďalšej korózii.

Vzhľadom na finančnú náročnosť medi sa táto často využíva na strechy veží, chrámov, historických objektov a reprezentatívnych budov, kde pridáva hodnotu a eleganciu. Uplatnenie medi je tiež vo výrobe strešných doplnkov, dekoračných strešných aj fasádnych prvkov a hlavne v odolných odkvapových systémoch.

Medený plech sa využíva aj v interiérovom dizajne, kde svojim lesklým povrchom a teplou farbou dodáva interiérom luxusný a moderný nádych. Flexibilita medi umožňuje jej tvarovanie, razenie, gravírovanie alebo zváranie, čo otvára možnosti pre tvorbu rozličných dekoratívnych prvkov a detailov.

Dôležitou zásadou je, aby sa pri montáži medeného odkvapu dbalo na správne techniky a používali sa vhodné spojovacie a tesniace komponenty, aby systém zodpovedal požiadavkám na vzhľad aj funkčnosť. Dôležitým aspektom pri montáži medených odkvapov je posúdenie chemických reakcií medzi meďou a materiálmi strechy, aby sa zabránilo nežiaducim efektom.

Dlhodobá odolnosť a nízke nároky na údržbu robia z medeného plechu obľúbený materiál pre rôzne stavebné aplikácie. V našom e-shope si viete zakúpiť medené plechy s hrúbkou 0,55 mm a šírkou 1000 mm.

Čítať viac
Filtrácia
Dĺžka
Hrúbka
Merná jednotka
Šírka
Výrobok
Cena
Zrušiť filter