Hydroizolácia šikmých striech Bauder LAMINA e-shop

Systémové príslušenstvo šikmých striech

Systémové príslušenstvo šikmých striech zabezpečuje dlhodobú funkčnosť striech. V súčasnosti je k dispozícii široké spektrum doplnkov, ako sú tmely, natĺkacie rozperky, skrutky, lepiace pásky, tesnenia pod laty a iné. Tieto materiály predstavujú základ pre zabezpečenie perfektného utesnenia, odolnosti a dlhovekosti strešnej konštrukcie.

Tmel hrá zásadnú úlohu v zabezpečení vzduchotesných napojení na masívne stavebné prvky a detaily. Jeho správna aplikácia zabraňuje prenikaniu vody a vlhkosti do konštrukcie, čo je kľúčové pre zachovanie dlhej životnosti strešnej konštrukcie.

Natĺkacie rozperky slúžia na viditeľné upevnenie BauderPIR DAL tepelnej izolácie stropu suterénu. Skrutky a iné spojovacie materiály odporúčame vybrať s ohľadom na materiál montáže. Na dosiahnutie pevného a dlhodobého spoja jednotlivých prvkov strechy, ktorý je nevyhnutný pre udržanie jej odolnosti, sú kvalitné skrutky nevyhnutné.

Takisto, neoddeliteľnou súčasťou systémového príslušenstva sú lepiace pásky. Využívajú sa pri realizácii šikmých striech, keďže zabezpečujú tesnenie spojov, pripojení parozábran a iných fólií. Kvalitné lepiace pásky odolávajú starnutiu, UV žiareniu a majú vynikajúce tesniace vlastnosti. V našej ponuke nájdete špeciálnu akrylátovú lepiacu pásku od firmy Bauder, ktorá je zosilnená sieťovinou na vzduchotesné lepenie presahov a detailov.

Tesnenie pod laty predstavuje dôležitý prvok pre zabezpečenie celkovej vodotesnosti strechy. Tieto tesnenia zabraňujú prieniku vody a vlhkosti pod strešnú krytinu, čím chránia strešnú konštrukciu pred poškodením.

BauderTOP NDS 2 SK – asfaltové samolepiace tesniace pruhy pod kontralaty. Používa sa ako hydroizolačné utesnenie medzi BauderTOP asfaltovými pásmi a kontralatou alebo Bauder nadkrokvovými tepelnoizolačnými prvkami a kontralatou.

Investícia do kvalitného systémového príslušenstva a jeho správna aplikácia sú kľúčové pre zabezpečenie dlhodobej funkčnosti, bezpečnosti a estetického vzhľadu šikmých striech. Vďaka tomu môžeme predísť mnohým problémom, ktoré by mohli vzniknúť v dôsledku použitia nevhodných alebo nekvalitných materiálov.

Čítať viac
Filtrácia
Balenie
Dĺžka
Hrúbka
Merná jednotka
Rozmer
Šírka
Výrobca
Cena
Zrušiť filter
Názov produktu
Cena
Dostupnosť
1 – 8 z 8 produktov