Medený odkvapový systém LAMINA PREŠOV e-shop

Medený odkvapový systém

Medené odkvapy nevyžadujú údržbu a vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči korózii. Ich životnosť je viac ako 70 rokov. Meď pri styku s vodou a vzduchom postupne zoxiduje a vytvorí samoobnoviteľnú patinu. Meď sa najprv sfarbí do tmavo hnedej farby a neskôr zozelená.

Podstatou montáže tohto odkvapového systému je zabezpečenie správnej montáže a použitie vhodných spojovacích a tesniacich prvkov, aby bol systém nielen pekný, ale aj funkčný. Dôležitým aspektom pri montáži medených odkvapov je posúdenie chemických reakcií medzi meďou a materiálmi strechy, aby sa zabránilo nežiaducim efektom. Dlhá životnosť a nízke náklady na údržbu robia z medeného odkvapového systému výhodnú investíciu pre mnohé projekty napriek vyšším počiatočným nákladom.

Meď je 100% recyklovateľná takže po skončení životnosti odkvapového systému môže byť materiál znovu použitý. Tento fakt je čoraz dôležitejší v dobe, kedy sa kladie veľký dôraz na udržateľnosť a ekologické stavebné materiály. Medené odkvapové systémy ponúkajú ideálnu kombináciu pre tých, ktorí hľadajú dlhodobú spoľahlivosť, nízku potrebu údržby a estetickú pridanú hodnotu ich domovov.

Hrúbka materiálu je dôležitý faktor pri nákupe. Normy určujú minimálnu hrúbku materiálu na 0,55 mm. Všetky naše výrobky túto normu spĺňajú.

Čítať viac

Vyberte si rozvinutú šírku žľabu a priemer zvodovej rúry:

Pomôcka: rozvinutá šírka (RŠ), priemer žľabu

Filtrácia
Materiál
Merná jednotka
Model
Povrchová úprava
Priemer
Rozvinutá šírka
Výrobca
Výrobok
Cena
Zrušiť filter
Názov produktu
Cena
Dostupnosť
1 – 12 z 31 produktov
  • 1 / 3