Corotop RED STRONG prierez strechou domu

Strechy bez kompromisu – prečo spoločnosť Corotop vedie v kvalite po celej Európe

  • 25. 03. 2024
  • Dodávatelia

Corotop® aktuálne dominuje na trhu stavebníctva v Európe vďaka poskytovaniu najvyššej kvality strešných a fasádnych membrán, parotesných fólií a rozmanitého sortimentu strešných doplnkov.

O spoločnosti Corotop

Corotop®, renomovaná poľská značka založená v roku 2000 v Opole. V ponuke spoločnosti nájdete výrobky Corotop®.

Spoločnosť Corotop s nekompromisnou presnosťou vyrába komponenty strešných systémov. Jej portfólio obsahuje vysokokvalitné strešné a fasádne membrány, parotesné fólie a strešné doplnky, ktoré spĺňajú náročné štandardy kvality a inovácií. Tento záväzok k excelencii a neustály pokrok robia z Corotopu skutočného pioniera v oblasti strešných riešení, ktoré prekračujú očakávania profesionálov aj domácich majstrov. Táto spoločnosť si v priebehu rokov vybudovala silné meno v stavebnom priemysle.

Corotop logo

Inovatívne technológie a výroba

Spoločnosť Corotop sa môže pochváliť moderným strojovým parkom a pokročilým laboratóriom pre testovanie odolnosti výrobkov. Spoločnosť kladie veľký dôraz na technologické inovácie a moderné výrobné metódy. Prevádzkuje jednu z najnovších výrobných liniek v Európe na výrobu funkčných PP/PE fólií pomocou technológie liatia (CAST), s modulom pre pozdĺžne naťahovanie fólie MDO (Machine direction orientation). Tento modul na pozdĺžne naťahovanie umožňuje precíznu reguláciu veľkosti mikropórov, čo dáva kontrolu nad paropriepustnosťou materiálov.

Taktiež spustila novú výrobnú linku pre netkané syntetické textílie, ktorá umožňuje vyrábať 2- a 3-vrstvové membrány s rôznymi stupňami paropriepustnosti. Spoločnosť Corotop je expertom na technológie výroby netkaných textílií technikou spunbond, na laminovacie techniky využívajúce termolepenie a spájanie s použitím práškového alebo tavného lepidla, čo je známe ako proces tavenia za tepla.

Tieto postupy umožňujú firme ponúkať výrobky najvyššej kvality, potvrdené mnohými certifikátmi splňujúcimi najvyššie európske štandardy.

Rozsiahly sortiment produktov Corotop

Značka Corotop® predstavuje širokú škálu vysoko kvalitných produktov pre strešné systémy, zahrňujúcich strešné membrány, fasádne membrány, parozábrany a rôzne strešné doplnky. V ponuke nájdete jedinečné strešné pásky pre lepenie strešných fólií, produkty pre strešné úžľabia, hrebene, komíny, vetracie hrebene a mriežky, či hroty proti vtákom.

Strešné membrány (strešné fólie) sú kľúčovou súčasťou strešných konštrukcií. Poskytujú neviditeľnú, no nesmierne dôležitú ochranu proti nepriaznivým poveternostným podmienkam a zároveň zabezpečujú odvádzanie nadbytočnej vlhkosti z interiéru.

Popularita výrobkov Corotop® presahuje hranice, nakoľko si ich obľúbili zákazníci a distribútori z viac ako 50 krajín sveta. Spoločnosť Corotop sa zaväzuje k neustálemu rozvoju svojho portfólia a poskytovaniu potrebných znalostí, aby zabezpečila, že stavby s jej produktmi budú poskytovať dlhodobú ochranu.

S kombináciou inovatívnych technológií, prepracovaných riešení a expertného know-how, spoločnosť Corotop zastupuje kvalitu, spoľahlivosť a odolnosť. Ponúka komplexné riešenie pre strešné systémy. Vo výrobe uplatňuje moderné technologické postupy a smeruje k princípom udržateľného rozvoja. Ich snahy sa sústreďujú  na ochranu životného prostredia a celý životný proces  produktov je pod neustálou kontrolou.

Postavenie spoločnosti Corotop na trhu a budúce výzvy

S 25 ročnými skúsenosťami v stavebníctve spoločnosť Corotop preukazuje svoj záväzok k neustálym investíciám do nových technológií a laboratórneho vybavenia. Firma neustále sleduje trh, trendy a potreby zákazníkov, čo umožňuje stáť v čele stavebného priemyslu. Vďaka dynamickému rozvoju si značka Corotop® vybudovala silnú základňu verných zákazníkov.

Pracovníci Corotop pri inštalácii strešnej membrány na streche

Spoločnosť Corotop je pripravená čeliť akýmkoľvek výzvam budúcnosti so širokým sortimentom produktov distribuovaných po celej Európe. Svojou inovatívnosťou, záväzkom ku kvalite a odborným know-how neustále hľadá cesty, ako prevyšovať očakávania svojich zákazníkov.

V dnešnej dobe, keď kvalita a trvalo udržateľný rozvoj idú ruka v ruke, sa spoločnosť Corotop ukazuje ako bezkonkurenčný líder v oblasti strešných riešení.