Moderná architektúra a hranaté odkvapové systémy Galeco – perfektný súlad

  • 17. 06. 2024
  • Odkvapy

V posledných desaťročiach sa architektúra a stavebníctvo neustále menia a vyvíjajú. Odkvapové systémy už dávno nie sú len funkčným prvkom na odvádzanie dažďovej vody zo striech. Moderné odkvapové systémy dokážu byť estetickým doplnkom, ktorý zvyšuje celkový vizuálny dojem budovy. Spoločnosť Galeco sa stala lídrom v tomto inovovanom prístupe, najmä vďaka svojim hranatým odkvapovým systémom, ktoré sa dokonale prispôsobujú súčasným architektonickým trendom.

Nová éra odkvapových systémov

Keď ľudia spomenú slovo „odkvap“, často sa im vybaví obraz tradičných okrúhlych oceľových rúr a žľabov. Dnešné odkvapové systémy však vystupujú ako dizajnový prvok, ktorý nielenže plní svoju primárnu funkciu, ale aj dodáva budove moderný a elegantný vzhľad. Spoločnosť Galeco bola priekopníkom vo výrobe hranatých odkvapových systémov. Zásadne tak prispela k transformácii tohto stavebného segmentu.

Prečo hranaté odkvapové systémy?

Hranaté odkvapové systémy ponúkajú veľa výhod oproti tradičným polkruhovým systémom. Predovšetkým, majú tvar ideálny pre moderné, geometrizované a minimalistické dizajny, ktoré sú dnes tak populárne. Polkruhové odkvapy často narúšajú čisté línie a estetiku moderných stavieb. Hranaté odkvapové systémy však tieto problémy riešia a dokonale zapadajú do súčasných architektonických trendov.

Inovatívny systém GALECO STAL²

Jedným z najvýznamnejších produktov výrobcu Galeco je hranatý odkvapový systém GALECO STAL². Tento systém spĺňa najvyššie estetické a funkčné požiadavky moderných stavieb. Hranatý profil odkvapového žľabu a zvodu vytvára efekt hladkého ukončenia odkvapu. Tento systém ponúka možnosť zakrytia žľabu maskovacím krytom a napojenie strešných podhľadov GALECO NOVA. Použitím maskovacích krytov a strešných podhľadov môžete ešte viac zvýšiť estetický dojem a dosiahnuť tak čisté línie a minimalistický vzhľad.

GALECO STAL² je vyrobený z vysoko kvalitnej pozinkovanej ocele s polymérovým povlakom, čo zaručuje výnimočnú odolnosť voči korózii a mechanickým poškodeniam. Hranatý tvar žľabu navyše umožňuje väčšiu kapacitu odvádzanej vody ako v prípade tradičných polkruhových žľabov rovnakej šírky. Hranatý odkvap je nielen vizuálne príťažlivý, ale tiež maximálne funkčný a odolný proti extrémnym poveternostným podmienkam.

Galeco STAL2

GALECO PVC²

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšiu alternatívu, je tu hranatý odkvapový systém GALECO PVC². Tento systém je vyrobený z vysoko kvalitného PVC metódou koextrúzie, čo zabezpečuje jeho odolnosť voči vonkajším vplyvom a mechanickému poškodeniu. Vysoký lesk a odolnosť voči UV žiareniu zaručujú, že systém si dlhodobo zachová svoj atraktívny vzhľad bez straty funkčných vlastností.

GALECO PVC² sa vyznačuje tesnosťou, stabilitou a jednoduchou a rýchlou inštaláciou, čo ocenia nielen profesionáli, ale aj domáci majstri. Žľabový hák hranatého systému GALECO PVC² unesie najvyššie štandardné zaťaženie v triede nosnosti H. Taktiež, ako pri oceľovom systéme STAL², aj systém PVC² má  väčšiu kapacitu odvádzanej vody ako v polkruhové žľaby rovnakej šírky. Ponúka spoľahlivé odvádzanie dažďovej vody, pričom zároveň zvýrazňuje moderný a elegantný vzhľad stavby.

Galeco PVC2

Skrytý odkvapový systém

Galeco prišlo aj s inovatívnym riešením tzv. Skrytého odkvapu (systém GALECO BEZODKVAPOVÝ). Tento systém umožňuje skryť odkvapy vo vrstve fasádnej izolácie, čím sa dosahuje čistý a moderný vzhľad budovy bez zbytočných detailov. Jediným viditeľným prvkom je maskovací kryt. Tento prístup otvára dizajnérom obrovské možnosti pri vytváraní modernistických stavieb bez rušivých detailov.

GALECO SKRYTÝ ODKVAP je optimálna kombinácia dvoch systémov Galeco z dvoch druhov materiálov, ktoré zaručujú trvanlivosť na roky: PVC-U a pozinkovaná oceľ s polymérovým povlakom.

GALECO bez odkvapu - skrytý odkvap vo fasáde budovy
Skrytý odkvapový systém Galeco

Záruka kvality

Galeco pri svojich produktoch kladie veľký dôraz na kvalitu a odolnosť. Vďaka tomu si môžete byť istí, že ste investovali do spoľahlivého a trvácneho riešenia pre vašu stavbu. Hranaté odkvapové systémy od spoločnosti Galeco predstavujú symbiózu moderného dizajnu a funkčnosti. Či už sa rozhodnete pre oceľový systém GALECO STAL² alebo cenovo dostupnejší plastový systém GALECO PVC², získate produkt, ktorý nielenže spoľahlivo odvádza dažďovú vodu, ale aj zvýrazňuje estetický vzhľad vašej stavby.

Nezabúdajte, že správny odkvapový systém môže byť významným prvkom, ktorý dodá vašej budove moderný a elegantný vzhľad. S hranatými odkvapovými systémami Galeco získate nielen spoľahlivosť a odolnosť, ale aj estetický doplnok, ktorý podčiarkne jedinečný štýl vašej stavby.