Parozábran a Parobrzdy LAMINA eshop

Parozábrany a parobrzdy

V tejto kategórii vám ponúkame špičkové riešenia Bauder pre efektívnu ochranu vašej šikmej strechy pred vlhkosťou. Parobrzda vs parozábrana – spoločné majú obe to, že zabraňujú prenikaniu vlhkosti do tepelnej izolácie v strešnej konštrukcii. Zároveň slúžia ako vzduchotesná vrstva, ktorá bráni prieniku vzduchu cez zateplenú strešnú konštrukciu.  Parobrzda vs parozábrana – rozdiel medzi nimi je v  ich sd-hodnote. 

Sd-hodnotaekvivalentná difúzna hrúbka, nám určuje mieru priedušnosti materiálu pre vodnú paru. Ide o teoretickú hrúbku vrstvy vzduchu, ktorá by poskytovala rovnaký odpor proti difúzii∗ vodnej pary ako daný materiál. Jednoducho povedané, sd-hodnota ukazuje, ako dobre alebo zle materiál umožňuje prechod vodnej pary. (∗Difúzia predstavuje transport vodnej pary konštrukciou smerom zvnútra von). Sd-hodnota sa vyjadruje v metroch (m) a poskytuje dôležitý údaj pri výbere vhodných materiálov pre parotesné vrstvy v stavebníctve, najmä pri izolácii budov. Vysoká sd-hodnota znamená, že materiál má vysoký odpor proti prechodu vodnej pary, čím funguje ako efektívna parozábrana. Naopak, nízka sd-hodnota indikuje nižší odpor a materiál umožňuje ľahší prechod vodnej pary, čo je charakteristické pre parobrzdu.

Parozábrana má sd-hodnotu väčšiu ako ≥ 1 500 m a úplne zabraňuje prenikaniu vlhkosti z interiéru do izolácie a naopak. Používa sa v difúzne uzavretých konštrukciách, kde  potrebujeme úplne zamedziť prenikaniu vlhkosti do strešnej konštrukcie.

Na druhej strane, parobrzda má sd-hodnotu medzi medzi 0,5 a < 1 500 m a a umožňuje určitému množstvu vlhkosti prechádzať z teplejšej strany na studenšiu. (Teda brzdí prechod vlhkosti). Je vhodná pre difúzne otvorené konštrukcie, kde sa vyžaduje regulácia prenikania vodnej pary. To pomáha zabraňovať kondenzácii a tvorbe plesní.

V našej ponuke Bauder nájdete sanačné parobrzdy  s variabilnou sd-hodnotou alebo parobrzdy s konštantou sd-hodnotou na sanáciu aj novostavby.

Ak máte otázky alebo potrebujete poradiť s výberom, neváhajte nás kontaktovať. Úzko spolupracujeme s výrobcom Bauder a spolu vám pomôžeme nájsť ideálne riešenie  pre vašu strechu.

Čítať viac
Filtrácia
Balenie
Dĺžka
Hrúbka
Merná jednotka
Šírka
Výrobca
Výrobok
Cena
Zrušiť filter