Starý typ pozinkovaného odkvapového systému s návalkami dovnútra kategória

Pozinkovaný systém - starý typ

V našej ponuke stále nájdete aj pozinkovaný systém starého typu. Tento systém je charakteristický unikátnym tvarom žľabu s návalkami vytočenými dovnútra. Týmto sa odlišuje od v súčasnosti najbežnejšie používaných nových odkvapových systémov s návalkami vytočenými von. Upozorňujeme, že nemožno kombinovať žľabové prvky nového typu s žľabovými prvkami starého typu, pretože sa líšia v spôsobe vytočenia návalkov!

Ručná klampiarska výroba – väčšinu prvkov starého systému  vyrába náš klampiar ručne v LAMINE PREŠOV. V našej ponuke nájdete všetko potrebné pre kompletnú inštaláciu tohto typu odkvapového systému. Zvodové prvky, ako sú zvodové rúry, zvodové spojky, objímky, či kolená, sú také isté ako na pozinkovanom systéme nového typu. Žľabové prvky, ako sú odkvapové žľaby, háky, žľabové rohy a kotlíky sa odlišujú od nového systému.

Ľudia často vyhľadávajú tradičný pozinkovaný systém s návalkami vytočenými dovnútra pri rekonštrukciách starých chalúp, rodinných domov, hospodárskych stavieb a iných historických budov, kde nie je žiadúce meniť žľabové háky. Starý typ odkvapového systému je synonymom pre tradíciu a spoľahlivosť, ktorá pretrváva v čase. Je to ideálne riešenie pre tých, ktorí nechcú robiť kompromisy v autentickom vzhľade svojich budov.

Vrstva zinku chráni proti korózii a mechanickému poškodeniu. Odkvapové systému z pozinkovanej ocele si však vyžadujú pravidelnú údržbu. Ich životnosť závisí od miesta použitia a spôsobu inštalácie. V miestach kde došlo k poškodeniu pozinkovanej vrstvy, je veľká pravdepodobnosť korózie. Takéto miesta ošetrujeme vhodnými nátermi.

Vyberte si z našich pozinkovaných odkvapových systémov.

Čítať viac

Vyberte si rozvinutú šírku žľabu a priemer zvodovej rúry:

Pomôcka: rozvinutá šírka (RŠ), priemer žľabu

Filtrácia
Dĺžka
Materiál
Merná jednotka
Model
Povrchová úprava
Priemer
Rozvinutá šírka
Výrobca
Výrobok
Cena
Zrušiť filter
Názov produktu
Cena
Dostupnosť
1 – 12 z 56 produktov
  • 1 / 5